Deprecated: Creation of dynamic property iworks_options::$files is deprecated in /home/skuteczn/domains/numer1.net/public_html/wp-content/plugins/upprev/includes/iworks/options/options.php on line 80

Deprecated: Creation of dynamic property IworksUpprev::$available_layouts is deprecated in /home/skuteczn/domains/numer1.net/public_html/wp-content/plugins/upprev/includes/iworks/upprev.php on line 71
Nowe podejście do zamówień logistycznych niebezpiecznych towarów - Numer 1 w necie! Dołącz do elity stron www!

Nowe podejście do zamówień logistycznych niebezpiecznych towarów

Nowoczesny magazyn
Transport i logistyka

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Allied Market Research, globalna wartość rynku logistyki dla materiałów niebezpiecznych osiągnęła 200 miliardów dolarów w 2021 roku. Prognozy wskazują na wzrost do 382,9 miliardów dolarów do roku 2031, z rocznym tempem wzrostu (CAGR) na poziomie 7% między 2022 a 2031 rokiem. W obliczu problemów w łańcuchach dostaw, logistyka zyskuje na znaczeniu jako element konkurowania w sektorze chemicznym. To implikuje potrzebę zmiany w zarządzaniu zamówieniami i selekcji dostawców usług logistycznych.

W końcówce 2022 roku ukazały się wyniki badania zatytułowanego „Zlecenia logistyczne w sektorze chemicznym”. Pracę przygotowali prof. Christian Kille, dr Andreas Backhaus oraz Constantin Reuter z wsparciem DACHSER Chem Logistics. Na podstawie przeprowadzonych analiz, autorzy zaproponowali sześć szczegółowych zaleceń dotyczących logistyki w przemyśle chemicznym, ze specjalnym uwzględnieniem transportu. Zalecenia te pomagają działom zakupów skierować działania ku potrzebom klienta i zidentyfikować potencjalne miejsca do oszczędności. Badanie zawiera również praktyczny przewodnik zakupowy.

Reforma Procesu Zamówieniowego

W kontekście badania, zespół badawczy analizował 27 organizacji z branży chemicznej, by stworzyć modelowy system zamówień, który pomoże w wyborze najlepszego logistyka. Rezultatem była sześcioetapowa procedura przetargowa zawierająca 30 pytań, głównie związanych z zleceniami na usługi transportowe. Efektem tego jest przewodnik z klarownymi wytycznymi, pomagającymi tym odpowiedzialnym za logistykę wybrać najlepsze opcje i wzmocnić konkurencyjność przedsiębiorstwa.

– Kiedyś logistyka była postrzegana głównie jako koszt do minimalizacji. Obecnie sytuacja wygląda inaczej, ponieważ zarządy firm uznają logistykę za kluczowy element sukcesu – mówi Michael Kriegel, z DACHSER Chem Logistics.

Cena nie jest już jedynym kryterium wyboru dostawcy usług logistycznych w sektorze chemicznym. Obecnie firmy szukają doświadczonych i niezawodnych partnerów, którzy oferują nie tylko atrakcyjne ceny, ale także jakość i terminowość dostaw. Ponadto, rosnące znaczenie ma wkład w zrównoważony rozwój.

Czynniki Zakłócające i Nowe Wyzwania

W obliczu niestabilnych warunków rynkowych, zmiennej ceny energii i rosnącej inflacji, firmy, zwłaszcza te oferujące usługi logistyczne, muszą być elastyczne i dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Niejednokrotnie, błędy w logistyce prowadzą do znaczących strat finansowych.

Akcja i Reakcja

W dobie pandemii i innych wyzwań, stabilność i elastyczność w relacjach biznesowych są kluczowe. – W kontekście logistyki materiałów chemicznych i zwłaszcza niebezpiecznych, doświadczenie i wiedza specjalistyczna są nieocenione – dodaje Ewelina Staszewska-Kobiela z DACHSER Chem Logistics w Polsce.

Logistyka w przemyśle chemicznym, zwłaszcza w kontekście materiałów niebezpiecznych, jest niezwykle skomplikowana i wymaga specjalistycznej wiedzy. Badanie dotyczące zamówień w sektorze chemicznym oferuje konkretny przewodnik pomagający w odpowiedniej selekcji dostawców, a co za tym idzie, wzmocnieniu konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku.

Zaciekawił Cię ten temat? Całość znajdziesz na stronie Log24.pl – serwisie informacyjnym z branży logistyki, transportu i magazynowania!