Posadzki Sochaczew Płock Łódź Kutno Łowicz

posadzki sochaczew
posadzki

Posadzka na korytarzu – posadzki Sochaczew Płock – Tyrajscy

Myśląc o podłogach w domu lub mieszkaniu większość z nas od razu ma przed oczyma deski, parkiet lub panele. Rzadko zdarza się, żebyśmy w mieszkaniach mieli posadzki sochaczew. Nie chodzi tu już nawet o kosztowne marmurowe płyty, ale choćby o zwykłe kafle podłogowe. Zdarza się niekiedy, że trafiamy na nie w łazienkach i innych pomieszczeniach, w których jest mokro. W domach zdarza się, że występują one np. w pralni. Tymczasem wystarczy się chwilę zastanowić, by uznać, że przecież posadzka to idealna podłoga również do korytarza.

posadzki sochaczew płock

Przecież to właśnie korytarz jest pomieszczeniem, w którym podłoga brudzi się najbardziej. Przychodzimy z zewnątrz, zdejmujemy buty, zrówna domownicy jak i goście przynoszą do korytarza piasek, błoto i całe mnóstwo bakterii. Dlatego właśnie tak dobrym rozwiązaniem wydaje się posadzka z kafli podłogowych. Podstawowy jej atut jest taki, że bardzo łatwo ją utrzymać w porządku. Wystarczy regularnie przejść się z mopem i korytarz będzie czysty. Jednak utrzymanie czystości to nie jedyny atut tego rodzaju powierzchni. Zdarza się czasem, że coś wnosimy lub wynosimy z domu. W przypadku mebli, czy innych dużych i ciężkich rzeczy ewentualne zarysowanie podłogi z drewna od razu pozostawia na niej trwały ślad. Pół biedy, jeżeli da się go naprawić za pomocą warstwy lakieru. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Posadzki z kafli podłogowych nie da się tak łatwo zarysować, ponieważ jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, niż podłogi drewniane (nie wspominając już o panelach podłogowych). Istnieją różne rodzaje posadzek. Kafle podłogowe, to tzw. posadzka spoinowa.

Posadzki Kutno Łowicz Łódź – tylko najlepsze w Tyrajscy

Jednak decydując się na remont korytarza warto zastanowić się również nad innymi wariantami. Można wszak zastosować posadzki płock również bezspoinowe, choć pomysł ten wymaga głębszego przemyślenia. Posadzki bezspoinowe mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, takich jak cement, gipsowej, glina, wapń, a nawet żywica czy tworzywa sztuczne. W przypadku korytarza w domu najlepiej sprawdzi się jednak podsadzka, która będzie miała nieco delikatniejszą powierzchnię. Dlatego właśnie warto raczej wrócić do pomysłu z faflami podłogowymi. Oczywiście jeżeli zależy nam na zrobieniu wrażenia na gościach i mamy odpowiednie zasoby finansowe, warto przemyśleć również wariant marmurowy. To najbardziej ekskluzywny rodzaj posadzek, stosowany w luksusowych willach, pałacach i rezydencjach. Nieco tańszą, lecz również robiącą świetne wrażenie wersją może być posadzka mozaikowa. Tu jednak wiele zależy od inwencji autora wzoru, który mozaika będzie przedstawiać.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *