Inwestycje w automatyzacje w Polsce wzrosły o ponad 60 proc.

Inwestycje w automatyzacje
Automatyzacje

Badanie VMware pokazuje, że w Polsce nastąpiła zmiana w kwestii nakładów na IT przez rodzime firmy. Od lat mówiło się, że przedsiębiorstwa w Polsce wydają za mało na technologie informatyczne, jednak badanie wykazało, że prawie wszystkie firmy (96%) biorące udział w badaniu zwiększyły nakłady na digitalizację. Co więcej, Polacy doskonale wiedzą, czego chcą od technologii.

Badanie VMware pokazuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat w prawie każdej polskiej firmie (96%) zwiększono budżety na digitalizację. W co trzeciej firmie kwoty przeznaczone na IT nawet wzrosły o 60%. Ta skala nie powinna być zaskoczeniem, ponieważ ostatnie dwa lata to zauważalny wzrost zainteresowania technologią, która stała się antidotum na wszelkie zawirowania gospodarcze. Efekty inwestycji w technologie będą widoczne z „lekkim poślizgiem”, ponieważ informatyzacja to nie tylko wdrożenie technologii, ale także wprowadzenie istotnych modyfikacji biznesowych w wielu obszarach, które pomogą ją odpowiednio zagospodarować – mówi Mateusz Kluba, Product Owner obszaru Produkcja z BPSC, śląska spółka działa w segmencie informatycznym i z wyprzedzeniem dostrzega rynkowe trendy.

Szybciej, taniej, a przede wszystkim bezpieczniej

Polskie firmy zwiększają swoje inwestycje w automatyzację, ponieważ chcą rozwiązać konkretne wyzwania. Technologia ma pomóc w optymalizacji procesów. Prawie połowa badanych firm (52%) oczekuje, że IT pozwoli im działać szybciej i taniej, a ponad połowa (50%) spodziewa się, że ochrona przed cyberatakami wzrośnie. 42% firm oczekuje, że inwestycje w technologie przełożą się na większą niezawodność sprzętu i wyższą produktywność pracowników. Aby jednak skutecznie wdrożyć nowe technologie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie oraz wsparcie ze strony zewnętrznych firm.

Nowe możliwości technologiczne

Automatyzacja produkcji jest już w toku, a liczba technologii wykorzystywanych w fabrykach będzie tylko rosnąć. Im więcej procesów przedsiębiorstwo jest w stanie zautomatyzować teraz, tym łatwiej będzie im zwiększyć wydajność i ogólną efektywność w przyszłości – mówi ekspert z BPSC. Według Gartnera, aż 64% producentów przemysłowych przejdzie niedługo na zautomatyzowane systemy harmonogramowania produkcji. Narzędzia cyfrowe lepiej radzą sobie niż ludzie i już za dwa lata będą one kontrolować linię produkcyjną. Dzięki technologii proces przezbrajania będzie szybszy i bardziej efektywny. W 2025 roku, systemy IT będą nadzorować przezbrajanie maszyn w co drugiej fabryce, co skróci i zmniejszy czas przestojów linii produkcyjnych. Czy jesteśmy świadkami początku epoki autonomicznych fabryk? Czas pokaże.

Pełny tekst dostępny jest bezpłatnie na stronie Log24.pl – najświeższe informacje z branży logistycznej, magazynowej oraz transportowej.

Produkcja wysokiej jakości sorbentów naturalnych uniwersalnych
Bez kategorii
Kluczowe cechy dobrego sorbentu uniwersalnego: Czego szukać?

Sorbenty uniwersalne to materiały stosowane do pochłaniania rozmaitych substancji, takich jak oleje, chemikalia, czy woda. Wybór odpowiedniego sorbentu jest kluczowy dla efektywnego i bezpiecznego zarządzania wypadkami przemysłowymi i ekologicznymi. W artykule omówione zostaną kluczowe cechy dobrego sorbentu uniwersalnego oraz czynniki, na które warto zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego produktu na rynku. …